Jak chronić oczy podczas wizyty w solarium?

Wielu osobom bardzo zależy na ładnej opaleniźnie, która nie zniknie także w zimowych miesiącach. Nic dziwnego – brązowawy lub lekko złotawy kolor skóry jest bardzo modny i od razu przyciąga zaciekawione spojrzenia innych. Z tego powodu kobiety często decydują się na sesje w solarium. Konieczne jest jednak, by za każdym razem pamiętały o wszelkich środkach bezpieczeństwa, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Podczas opalania bardzo narażony jest zmysł wzroku, dlatego na niego powinno się w szczególności zwrócić uwagę. W każdym profesjonalnym salonie klienci otrzymują specjalne, przylegające do skóry gogle, które zapobiegają oparzeniom oraz ewentualnym uszkodzeniom oczu czy powiek. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, które odmawiają korzystania z nich podczas opalania oświadczając, że zamkną oczy, czym ochronią je przed zgubnym promieniowaniem. Twierdząc tak oczywiście nie mają racji – skóra na powiekach jest jednym z wrażliwszych miejsc w ciele człowieka, dlatego też nie stanowi żadnej bariery dla emitowanych promieni ultrafioletowych.

Podczas naświetlania może więc dojść nie tylko do uszkodzeń gałki ocznej czy upośledzenia widzenia, ale także do powstania groźnych nowotworów skóry. Brak ochrony na oczy w solarium przyczynia się również do powstawania różnego rodzaju zgrubień na spojówce, które bardzo przeszkadzają zarówno podczas mrugania, jak i patrzenia. Niektóre salony wprowadzają nawet zakaz opalania bez specjalnych okularów. Dlaczego ludzie decydują się z nich tak często rezygnować? Powodem jest brak opalenizny na skórze dookoła oczu, które powoduje niesprzyjający efekt wizualny.