Zachowanie ostrożności podczas zabaw sylwestrowych – jak chronić oczy?

Chyba każdy z nas lubi Sylwester. Na taką zabawę czeka się przecież cały rok, a te kilka niezapomnianych chwil pozostaje w podświadomości na całe życie. Jednak czym byłaby ta impreza bez tradycyjnych sztucznych lub zimnych ogni? Mimo wszystko, przy zabawie powinno się zachować wszelkie środki ostrożności, by nie zaszkodzić sobie ani swojemu zdrowiu.

W końcu tyle słyszy się o różnego rodzaju wypadkach, poparzeniach czy masakrach, jakich dokonały nieumiejętnie użyte petardy. Tymczasem podczas zabawy powinno się też szczególnie uważać na oczy, gdyż mogą łatwo ulec urazowi. Oczy, jak wiadomo, są jednym z najwrażliwszych narządów w ciele człowieka.

Podczas puszczania petard może im się przydarzyć wiele złego, zwłaszcza jeśli nie będzie się dostatecznie uważać i postępować bardzo lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie. Przede wszystkim nigdy nie należy patrzeć bezpośrednio w ogień. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że nas oślepi, co prawda na krótką chwilę, ale w późniejszym okresie może to dawać o sobie znać.

Powinno się też bardzo uważać na gorące odłamki, które przecież bez problemu mogą trafić nas w okolice oczu. Wówczas delikatny uraz to najlepsza z możliwych opcji – w najgorszym wypadku zabawa może się nawet zakończyć ślepotą. Nie zaszkodzi zabrać ze sobą okularów – nie muszą to być specjalistyczne okulary ochronne, ale cokolwiek, co ochroni nas przed ewentualnym bezpośrednim kontaktem z iskrami.

Tym sposobem oczy pozostaną bezpieczne, a wzrok nie będzie również niepotrzebnie narażany na szwank.